KS Dekorglass Działdowo – Condohotels Morliny Ostróda

Plakat 22102014Zapraszamy wszystkich kibiców do oglądania meczu na żywo II kolejki Superligi pomiędzy drużynami KS Dekorglass Działdowo a Condohotels Morliny Ostróda, który odbędzie się 22.10.2014 r. w hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Działdowie przy ulicy Jagiełły 33. Wstęp wolny. Informujemy, że mecz będzie również transmitowany w internecie. Transmisję można zobaczyć na naszej stronie w zakładce Transmisje Live!.

Drugie zwycięstwo Dekorglassu

FDG_8684   Wystarczył jeden dzień przerwy miedzy meczami i nasi tenisiści odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach superligi tenisowej. We wtorek, 7 października rywalem działdowskich tenisistów była Pogoń Lębork. Na meczu komplet kibiców i od pierwszych zagrań żywiołowy doping działdowskiej publiczności. To rzecz jasna uskrzydliło naszych zawodników i grali naprawde wspaniale. Jako pierwszy do stołu podszedł Patryk Chojnowski. Jego rywalem był Filip Szymański. Walka była bardzo zacięta, ale ostatecznie wygrała nasz zawodnik 3:1. W drugiej walce meczu stanęli naprzeciwko siebie: Jiri Vrablik i Jakub Perek. Jedynie rywal naszego zawodnika wygrał trzeciego seta i ostatecznie Vrablik wygrał 3:1. W kolejnej walce wieczoru Wenling Xu walczył z Anglikiem Andrew Baggaleyem. Nasz Chińczyk wygrał pierwszego seta, ale w trzech pozostałych lepszy był Anglik z Lęborka. Aby wygrać za trzy punkty w kolejnej walce Patryk Chojnowski musiał pokonać Jakuba Perka. Z tym zawodnikiem nasz wspaniały nowy zawodnik poradził sobie, choć nie bez problemów. W drugim secie tego pojedynku walka trwała najdłużej, ale ostatecznie wygrała Patryk 17:15 i cały pojedynek 3:0. Drugi mecz i drugie zwycięstwo, oby tak dalej. Kolejny mecz nasza drużyna rozegra w środę, 22 października o godzinie 18:30. Rywalem naszych tenisistów będzie zespół Morliny Ostróda.

Dekorglass Działdowo – Poltarex Pogoń Lębork 3:1

Patryk Chojnowski – Filip Szymański 3:1 (14:12, 6:11, 11:8, 14:12)

Jiri Vrablik – Jakub Perek 3:1 (11:7, 11:7, 4:11, 11:7)

Wenling Xu – Andrew Baggaley 1:3 (12:10, 9:11, 8:11, 4:11)

Patryk Chojnowski – Jakub Perek 3:0 (11:8, 17:15, 11:5)

Spotkanie tenisistów Dekorglassu z młodzieżą

FDG_8084W poniedziałek, 6 października w hali sportowej Gimnazjum nr 1 odbyło się spotkanie drużyny tenisowej Dekorglassu z młodzieżą szkolną. Z inicjatywą takiego spotkanie wyszedł dyrektor Gimnazjum nr 1 Jarosław Zwierz. W spotkaniu uczestniczyli także: właściciele firmy Dekorglass Elzbieta i Gabriel Chojakowie, starosta działdowski Marian Janicki, przedstawiciel burmistrza Działdowa Łukasz Prokopowicz, nauczyciele tej szkoły. Prowadzący spotkanie Elek Cichosz przeprowadził krótkie wywiady z każdym zawodnikiem, a także z Gabrielem Chojakiem i Marianem Janickim. Później młodzież szkolna zadawała pytania tenisistom i było ich sporo, a niektóre bardzo ciekawe. Z odpowiedzi dowiedzieć się było można, że Wenlinag Xu lubi poza tenisem koszykówkę, Jiri Vrablik często ogląda mecze hokejowe, a Patryk Chojnowski nie interesuje się piłką nożną, za to lubi szybkie samochody. Po serii pytań i odpowiedzi Vrablik i Xu zaprezentowali się przy stole tenisowym. Na zakończenie dwóch uczniów mogło zmierzyć się przy stole z Jirim Vrablikiem. Cała nasza trojka zawodników rozdawała młodzieży szkolnej autografy na swoich fotkach.

Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć tutaj.

Zwycięstwo w Bydgoszczy na początek rozgrywek.

FDG_7867   Od zwycięstwa rozpoczęli nowy sezon rozgrywkowy w superlidze nasi tenisiści. Mecz z drugiej kolejki spotkań rozegrany został awansem w niedzielę 5 października. Początek to zawsze wielka niewiadoma, tym bardziej, że prawie każdy zespół został poważnie wzmocniony. W przypadku zespołu z Bydgoszczy został on zasilony dwoma Włochami i to bardzo dobrymi. Nasz zespół także ma nowego zawodnika Patryka Chojnowskiego. Spotkanie rozpoczęło się jednak nie najlepiej dla Dekorglassu. Pierwszy pojedynek przegrał nasz utytułowany zawodnik Patryk Chojnowski, który musiał uznać wyższość Włocha po pięciu setach. Jak się później okazało, były to złe początki miłego zakończenie tego ważnego meczu. W kolejnym pojedynku rozprawił się z drugim Włochem w zespole Bydgoszczy nasz znakomity Jiri Vrablik, także po pięciu setach. Wenliang Xu w swojej potyczce rozprawił się z Polakiem Alanem Wosiem 3:1. O zwycięstwie w meczu zadecydował niezawodny Jiri Vrablik, który pokonał zwycięzcę Patryka Chojnowskiego i mecz zakończył się wygraną Dekorglasu za trzy punkty.

Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz – Dekorglass Działdowo 1:3

Mihai Bobocica – Patryk Chojnowski 3:2 (11:9, 4:11, 11:4, 5:11, 11:8)

Leonardo Mutti – Jiri Vrablik 2:3 (6:11, 11:8, 9:11, 11:6, 8:11)

Alan Woś – Wenliang Xu 1:3 (4:11, 8:11, 11:6, 6:11)