Patryk Chojnowski mistrzem świata.

FDG_5541   W Chinach rozgrywano mistrzostwa świata w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych. W reprezentacji Polski wystąpił także zawodnik działdowskiego Dekorglassu Patryk Chojnowski. Nasz nowy zawodnik w grach grupowych nie tylko nie przegrał żadnej walki, ale nawet nie stracił seta. W pojedynku ćwierćfinałowym pokonał Rosjanina Pawła Łukjanowa 3:1.

W walce półfinałowej w trzech setach pokonał Czecha Ivana Karabeca. W najważniejszej walce mistrzostw rywalem Patryka Chojnowskiego był zawodnik gospodarzy Ge Yang. Chińczyk prowadził z Polakiem 2:1 po trzech setach. Dwa następne były domeną Patryka. Czwartą partię wygrał zdecydowanie nasz zawodnik 11:2 i zawodnicy przystąpili do tie breaka. Tu lepszym okazał się Patryk, który wygrał decydującą partię 11:9 i całe spotkanie 3:2. Złoty medal dla Patryka Chojnowskiego w mistrzostwach świata stał się faktem.

(Ĺąródło: Tygodnik Działdowski)