KS Dekorglass Działdowo – Condohotels Morliny Ostróda

   Plakat 22102014Zapraszamy wszystkich kibiców do oglądania meczu na żywo II kolejki Superligi pomiędzy drużynami KS Dekorglass Działdowo a Condohotels Morliny Ostróda, który odbędzie się 22.10.2014 r. w hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Działdowie przy ulicy Jagiełły 33. Wstęp wolny. Informujemy, że mecz będzie również transmitowany w internecie. Transmisję można zobaczyć na naszej stronie w zakładce Transmisje Live!.

Drugie zwycięstwo Dekorglassu

FDG_8684   Wystarczył jeden dzień przerwy miedzy meczami i nasi tenisiści odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach superligi tenisowej. We wtorek, 7 października rywalem działdowskich tenisistów była Pogoń Lębork. Na meczu komplet kibiców i od pierwszych zagrań żywiołowy doping działdowskiej publiczności. To rzecz jasna uskrzydliło naszych zawodników i grali naprawde wspaniale. Jako pierwszy do stołu podszedł Patryk Chojnowski. Jego rywalem był Filip Szymański. Walka była bardzo zacięta, ale ostatecznie wygrała nasz zawodnik 3:1. W drugiej walce meczu stanęli naprzeciwko siebie: Jiri Vrablik i Jakub Perek. Jedynie rywal naszego zawodnika wygrał trzeciego seta i ostatecznie Vrablik wygrał 3:1. W kolejnej walce wieczoru Wenling Xu walczył z Anglikiem Andrew Baggaleyem. Nasz Chińczyk wygrał pierwszego seta, ale w trzech pozostałych lepszy był Anglik z Lęborka. Aby wygrać za trzy punkty w kolejnej walce Patryk Chojnowski musiał pokonać Jakuba Perka. Z tym zawodnikiem nasz wspaniały nowy zawodnik poradził sobie, choć nie bez problemów. W drugim secie tego pojedynku walka trwała najdłużej, ale ostatecznie wygrała Patryk 17:15 i cały pojedynek 3:0. Drugi mecz i drugie zwycięstwo, oby tak dalej. Kolejny mecz nasza drużyna rozegra w środę, 22 października o godzinie 18:30. Rywalem naszych tenisistów będzie zespół Morliny Ostróda.

Dekorglass Działdowo – Poltarex Pogoń Lębork 3:1 

Patryk Chojnowski – Filip Szymański 3:1 (14:12, 6:11, 11:8, 14:12)

Jiri Vrablik – Jakub Perek 3:1 (11:7, 11:7, 4:11, 11:7)

Wenling Xu – Andrew Baggaley 1:3 (12:10, 9:11, 8:11, 4:11)

Patryk Chojnowski – Jakub Perek 3:0 (11:8, 17:15, 11:5)

Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć tutaj.

Spotkanie tenisistów Dekorglassu z młodzieżą

   FDG_8084W poniedziałek, 6 października w hali sportowej Gimnazjum nr 1 odbyło się spotkanie drużyny tenisowej Dekorglassu z młodzieżą szkolną. Z inicjatywą takiego spotkanie wyszedł dyrektor Gimnazjum nr 1 Jarosław Zwierz. W spotkaniu uczestniczyli także: właściciele firmy Dekorglass Elzbieta i Gabriel Chojakowie, starosta działdowski Marian Janicki, przedstawiciel burmistrza Działdowa Łukasz Prokopowicz, nauczyciele tej szkoły. Prowadzący spotkanie Elek Cichosz przeprowadził krótkie wywiady z każdym zawodnikiem, a także z Gabrielem Chojakiem i Marianem Janickim. Później młodzież szkolna zadawała pytania tenisistom i było ich sporo, a niektóre bardzo ciekawe. Z odpowiedzi dowiedzieć się było można, że Wenlinag Xu lubi poza tenisem koszykówkę, Jiri Vrablik często ogląda mecze hokejowe, a Patryk Chojnowski nie interesuje się piłką nożną, za to lubi szybkie samochody. Po serii pytań i odpowiedzi Vrablik i Xu zaprezentowali się przy stole tenisowym. Na zakończenie dwóch uczniów mogło zmierzyć się przy stole z Jirim Vrablikiem. Cała nasza trojka zawodników rozdawała młodzieży szkolnej autografy na swoich fotkach.

Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć tutaj.

Zwycięstwo w Bydgoszczy na początek rozgrywek.

FDG_7867   Od zwycięstwa rozpoczęli nowy sezon rozgrywkowy w superlidze nasi tenisiści. Mecz z drugiej kolejki spotkań rozegrany został awansem w niedzielę 5 października. Początek to zawsze wielka niewiadoma, tym bardziej, że prawie każdy zespół został poważnie wzmocniony. W przypadku zespołu z Bydgoszczy został on zasilony dwoma Włochami i to bardzo dobrymi. Nasz zespół także ma nowego zawodnika Patryka Chojnowskiego. Spotkanie rozpoczęło się jednak nie najlepiej dla Dekorglassu. Pierwszy pojedynek przegrał nasz utytułowany zawodnik Patryk Chojnowski, który musiał uznać wyższość Włocha po pięciu setach. Jak się później okazało, były to złe początki miłego zakończenie tego ważnego meczu. W kolejnym pojedynku rozprawił się z drugim Włochem w zespole Bydgoszczy nasz znakomity Jiri Vrablik, także po pięciu setach. Wenliang Xu w swojej potyczce rozprawił się z Polakiem Alanem Wosiem 3:1. O zwycięstwie w meczu zadecydował niezawodny Jiri Vrablik, który pokonał zwycięzcę Patryka Chojnowskiego i mecz zakończył się wygraną Dekorglasu za trzy punkty.

Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz – Dekorglass Działdowo 1:3   

Mihai Bobocica – Patryk Chojnowski 3:2 (11:9, 4:11, 11:4, 5:11, 11:8)

Leonardo Mutti – Jiri Vrablik 2:3 (6:11, 11:8, 9:11, 11:6, 8:11)

Alan Woś – Wenliang Xu 1:3 (4:11, 8:11, 11:6, 6:11)

Mihai Bobocica – Jiri Vrablik 1:3 (16:14, 7:11, 8:11, 8:11)

Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć tutaj.

Drugie złoto Patryka Chojnowskiego.

 Patryk Chojnowski  Na zakończonych mistrzostwach świata w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych w Chinach tenisista działdowskiego Dekorglassu zdobył drugi złoty medal. Pierwszy wywalczył w konkurencji indywidualnej, o czym już informowaliśmy, a do tego dorzucił drugie złoto w rywalizacji drużynowej wspólnie z Igorem Misztalem i Sebastianem Powroźnikiem. W meczu finałowym Polska pokonała w Pekinie Chiny 3:1.

(Źródło: Tygodnik Działdowski)

Patryk Chojnowski mistrzem świata.

FDG_5541   W Chinach rozgrywano mistrzostwa świata w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych. W reprezentacji Polski wystąpił także zawodnik działdowskiego Dekorglassu Patryk Chojnowski. Nasz nowy zawodnik w grach grupowych nie tylko nie przegrał żadnej walki, ale nawet nie stracił seta. W pojedynku ćwierćfinałowym pokonał Rosjanina Pawła Łukjanowa 3:1.

   W walce półfinałowej w trzech setach pokonał Czecha Ivana Karabeca. W najważniejszej walce mistrzostw rywalem Patryka Chojnowskiego był zawodnik gospodarzy Ge Yang. Chińczyk prowadził z Polakiem 2:1 po trzech setach. Dwa następne były domeną Patryka. Czwartą partię wygrał zdecydowanie nasz zawodnik 11:2 i zawodnicy przystąpili do tie breaka. Tu lepszym okazał się Patryk, który wygrał decydującą partię 11:9 i całe spotkanie 3:2. Złoty medal dla Patryka Chojnowskiego w mistrzostwach świata stał się faktem.

(Źródło: Tygodnik Działdowski)

Jiri Vrablik wygrywa turniej w Niemczech.

   20131028_1020Nasz znakomity zawodnik Jiri Vrablik grał po raz kolejny w turnieju tenisowym w ramach chellenger series, który rozgrywany jest w miejscowości Ochsenhausen w Niemczech. Wśród ośmiu grających zawodników było dwóch naszych tenisistów: Wenliang Xu i Jiri Vrablik. Pierwszy z nich wygrał tylko jeden pojedynek i ostatecznie w tym turnieju zajął ostatnie ósme miejsce. Zdecydowanie lepiej wypadł nasz drugi zawodnik. Jiri Vrablik w eliminacjach wygrał 6 pojedynków i przegrał tylko raz ze swoim kolegą z reprezentacji Czech Tomasem Konecnym. W spotkaniu finałowym po raz drugi w tym turnieju Vrablik musiał walczyć z Polakiem Jakubem Dyjasem. Zarówno w spotkaniu eliminacyjnym jak i finałowym nasz zawodnik w jednakowym stosunku wygrał z nim po 3:2. Aktualnie nasz zawodnik plasuje się na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej. W styczniu 2015 roku ósemka najlepszych tenisistów spotka się w finale cyklu chellenger series.

(Źródło: Tygodnik Działdowski)

Zmiany regulaminowe w superlidze.

superliga_logo   7 października rozpoczynają się rozgrywki superligi tenisa stołowego Wschodzący Białystok. W tym roku organizator rozgrywek dokonał zmian regulaminowych. Po pierwszej rundzie, która zakończy się 16 grudnia, zespoły zostaną podzielone na dwie grupy. Drużyny z miejsc 1 – 6 grać będą o najwyższe cele, natomiast drużyny, które zajmą miejsca 7 – 12, grać będą między sobą o utrzymanie w superlidze. Działdowskich kibiców na pewno interesuje pozycja w górnej połówce tabeli i mamy nadzieję, że tak się stanie. Pierwsza szóstka grać będzie mecze rewanżowe na zasadzie zamiany gospodarza z pierwszej rundy rozgrywek, podobnie jak zespoły z dolnej części tabeli. Do spotkań rewanżowych zaliczone będą punkty z pierwszej rundy rozgrywek. Po tych spotkaniach pierwsze cztery drużyny grać będą play offy o mistrzostwo Polski. Dwa ostatnie zespoły z dolnej części tabeli po meczach rewanżowych opuszczą superligę.

(Źródło: Tygodnik Działdowski)

Wyróżnienie dla Dekorglassu.

Gabriel Chojak prezentuje wyróżnienie   Na niedawnym spotkaniu udziałowców Polskiej Superligi Tenisa Stołowego w Warszawie przez PSTS Dariusz Szarmacher wręczył prezesowi działdowskiego klubu wyróżnienie za najlepszą organizację spotkań tenisowych w sezonie 2013/2014. Wyróżnienie to zasługa naszych kibiców, którzy na każdym spotkaniu superligi wspaniale dopingują naszą drużynę i nie szczędzą braw dla rywali. Kiedy odwiedziliśmy właściciela Dekorglassu by zobaczyć to wyróżnienie, Gabriel Chojak powiedział:

- Cieszy na pewno takie wyróżnienie, na które zapracowali nasi oddani kibice swoim sportowym zachowaniem na każdym meczu. O tym, że w Działdowie panuje wspaniała atmosfera na spotkaniach tenisowych w superlidze mówili ci, co grali w działdowskiej hali z naszą drużyną. Oprawa, jaką dajemy na każdym meczu, podoba się wszystkim przyjezdnym drużynom i działaczom sportowym. Chciałbym mocno podkreślić, że olbrzymią zasługę przy organizacji każdego meczu w Działdowie ma prezes naszego klubu Ferdynand Chojnowski i jego małżonka Teresa. Mam nadzieję, że to co było dobrego w poprzednim sezonie, pozostanie także w nadchodzących rozgrywkach. Wierzę, że nasza drużyna niesiona dopingiem wiernych kibiców zagra w najbliższym sezonie jeszcze lepiej jak dotychczas – zakończył Gabriel Chojak.

   Przypominany, że w poprzednich rozgrywkach nasz zespół zajął 5. miejsce. Nowy sezon rozgrywkowy rozpocznie się 7 października meczem z Pogonią Lębork w Działdowie.

(Źródło: Tygodnik Działdowski)