O klubie

Dekorglass-Logo-maleData założenia: 09.09.2008 r.
Adres: ul. Grunwaldzka 35, 13-200 Działdowo
Telefon: 603080113, 23 6970622
e-mail: f.chojnowski@dekorglass.pl
strona: www.superliga.com.pl/ksdekorglass

Początki tenisa stołowego w Dekorglassie

  W roku 2003 wielki sympatyk sportu, tenisa stołowego w szczególności, Gabriel Chojak, właściciel firmy Dekorglass, postanowił założyć zespół i zgłosić go do rozgrywek mistrzowskich. W pierwszym sezonie rozgrywkowym (2003/2004) drużyna występowała w III lidze. Skład drużyny tworzyli: Gabriel Chojak, Marcin Chojak, Sławomir Ostrowski, Ferdynand Chojnowski, Robert Romulewicz i Witold Kosewski. W rozgrywkach tej klasy w pierwszym roku działalności drużyna zajęła drugie miejsce w tabeli i występowała w meczach barażowych o awans do II ligi. Baraże tym razem jeszcze nie przyniosły sukcesu i plany o grze w II lidze należało odłożyć do następnego roku.

Skuteczna walka o II ligę

  Sezon rozgrywkowy 2004/2005 był początkiem drogi do gry na wyższych szczeblach tenisowej hierarchii. Po pierwszej rundzie rozgrywek drużyna plasowała się na pierwszym miejscu. Po zakończeniu rundy rewanżowej prowadzenie zostało utrzymane i drużyna uzyskała prawo gry w barażach o awans do II ligi. Turniej barażowy z udziałem czterech drużyn rozegrany został w Działdowie 15 maja 2005 roku. W pierwszym spotkaniu Dekorglass pokonał Olimp Kętrzyn 8:2. Do walki decydującej, nasza drużyna stanęła naprzeciwko zespołu Agros Pasłęk. Ten mecz nasi zawodnicy wygrali także w stosunku 8:2 i awans do II ligi stał się faktem. W zespole, który wywalczył awans grali: Sławomir Ostrowski, Zdzisław Paliwoda, Witold Kosewski, Ferdynand Chojnowski, Robert Romulewicz.

Pierwszy sezon w II lidze

Rok 2005/2006 był dla drużyny wielkim sprawdzianem, jak poradzi sobie w walce z zespołami o dużej tenisowej tradycji. Nie było łatwo, ale drużyna krzepła, zyskiwała doświadczenie i ogranie w bojach z lepszymi drużynami.
Na szczeblu II ligi nasza drużyna występowała przez cztery sezony, aż wreszcie uzyskała awans do I ligi.

Sezon rozgrywkowy 2008/2009

  Po kilku latach doświadczeń i grze w II lidze przyszedł czas walki o nieco wyższe cele. To miał być rok dobrej i skutecznej gry całego zespołu. Po sezonie rozgrywkowym nasz zespół uplasował się na I miejscu i przystąpił do dwumeczu barażowego o awans do I ligi. Naszym rywalem był Ruch Lublin.
W dwumeczu lepsi byli nasi tenisiści, wygrywając 8:2 w Lublinie i 9:1 w Działdowie. Awans do I ligi stał się faktem.

Sezon rozgrywkowy 2009/2010

  To był najlepszy sezon w historii działdowskiego Dekorglassu. W całych rozgrywkach nasza drużyna wygrała 13 razy, trzy razy zremisowała i doznała dwóch porażek z Olimpią-Unią Grudziądz, która stworzyła bardzo silny zespół wzmocniony m.in. Arturem Danielem. Ten zawodnik szedł jak burza przez całe rozgrywki, wygrywając z wszystkimi rywalami w całej grupie drużyn pierwszoligowych. Jednak w meczu w Działdowie Artur Daniel znalazł godnego rywala w naszym nowym zawodniku. Tomasz Sposób pokonał mistrza Polski 2009 roku 3:1.

  W wyniku zajęcia drugiego miejsca w tabeli rozgrywek to nasz zespół, obok zwycięzcy z Grudziądza, uzyskał prawo gry w meczach barażowych o awans do ekstraklasy. Naszym rywalem była drużyna Silesia Miechowice. Niestety, zespół z Miechowic okazał się zbyt silny dla naszych tenisistów. W pierwszym spotkaniu na terenie rywala doznaliśmy porażki 1:9. W meczu rewanżowym w Działdowie także silniejsi byli nasi rywale, którym ponownie ulegliśmy 1:9.

  W tych rozgrywkach barw Dekorglassu bronili: Tomasz Sposób, Artur Baranowski, Piotr Kołaciński, Przemysław Hatała i Jan Surwiło.

Sezon rozgrywkowy 2010/2011

   Kolejny sezon na szczeblu I ligi był nieco gorszy od poprzedniego. Nie było to spowodowane słabsza grą naszej drużyny, ale znacznym wzmocnieniem innych drużyn. W naszej grupie I ligi grało 9 zespołów. W tej rywalizacji Dekorglass wygrał 8 spotkań, 2 zremisował i poniósł 6 porażek.

 Sezon rozgrywkowy 2011/2012

  Drużyna została znacznie wzmocniona. Zespół opuścił Jan Surwiło, ale przyszło dwóch nowych zawodników. Jednym z nich jest znany działdowskim kibicom Artur Daniel, mistrz Polski 2009 roku oraz Andrzej Makowski, który przez szereg lat występował w lidze niemieckiej. Oprócz nich występowali; Tomasz Sposób, Artur Baranowski i Piotr Kołaciński.

  Rozgrywki 2011/2012 były dobrym rokiem dla drużyny Dekorglassu. W bardzo silnej konkurencji nasz zespół ostatecznie wywalczył drugą lokatę w I lidze w grupie północnej i przystąpił do gier barażowych o awans do superligi.

  W meczach barażowych naszym rywalem był zwycięski zespół z grupy południowej, Kolping Jarosław. Mecz w Działdowie zakończył się naszą wygraną 6:4, ale w Jarosławiu ulegliśmy naszym konkurentom w takim samym stosunku. O awansie zespołu z Jarosławia zadecydowały małe punkty, a w nich lepsi byli nasi rywale wygrywając zaledwie jednym punktem 43:42. Marzenia o awansie musiały być odłożone do następnego sezonu. W rozgrywkach barw Dekorglassu bronili: Tomasz Sposób, Piotr Kołaciński, Artur Daniel, Andrzej Makowski i Artur Baranowski.

 Sezon rozgrywkowy 2012/2013

  Drużyna Dekorglassu została poważnie wzmocniona. Drużynę opuścili; Andrzej Makowski i Artur Baranowski, ale na ich miejsce pozyskani zostali; Szymon Malicki i Chińczyk Wenliang Xu. To poważne wzmocnienie pozwala myśleć, że wreszcie awans do superligi może stać się faktem. Dwaj nowi zawodnicy są ograni w bojach najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju.  W pierwszej rundzie tych rozgrywek nasza drużyna nie zaznała goryczy porażki, żadna  drużyna nawet nie zremisowała z naszymi tenisistami. Najtrudniejsze spotkanie nasz zespół rozegrał w Lęborku z miejscową Pogonią, spadkowiczem z superligi. Nasi chłopcy wygrali na bardzo trudnym terenie z niezwykle silną drużyną 6:4. Runda rewanżowa nie przyniosła także żadnej porażki, jedynie mecz z Pogonią Lębork nie został rozstrzygnięty i padł remis 5:5. Zajęcie I miejsca pozwoliło naszemu zespołowi spotkać się w meczach barażowych z drugą drużyna w tabeli z grupy południowej. Naszym rywalem była drużyna Edbar SPA Orkana Lublin. W pierwszym meczu w Lublinie nasi tenisiści wygrali 8:2. W meczu rewanżowym w Działdowie zwycięstwo było jeszcze okazalsze, Dekorglass wygrał 9:1. Awans do superligi stał się faktem.

Puchar Polski 2012/2013

  Sobota 19 stycznia 2013 roku była świętem sportowym w Działdowie. Tu rozegrany został finał Pucharu Polski w tenisie stołowym w kategorii drużynowej. W szranki stanęły cztery najlepsze drużyny w kraju, wyłonione drogą eliminacji. W hali sportowej Gimnazjum nr 1 mogliśmy podziwiać trzy  zespoły grające na co dzień w superlidze i obok nich nasz Dekorgalss.

  W pierwszym meczu tego finału Silesia Miechowice pokonała AZS Politechnikę Rzeszów 4:1, natomiast w drugim spotkaniu Dekorglass wygrał z Energą Toruń 4:2. Pokonane drużyny z pierwszych spotkań grały o III miejsce. W tej potyczce lepsi okazali się tenisiści z Rzeszowa, którzy pokonali drużynę z Torunia 4:1. Mecz o I miejsce pomiędzy Dekorglassem i Silesią stała na bardzo wysokim poziomie. Publiczność przez cały mecz oklaskiwała poczynania przy stole zarówno naszych tenisistów jak i rywali. To był tenis w najwyższym krajowym wydaniu. Pierwszą walkę wygrała zawodnik z Miechowic, drugą nasz tenisista i był remis 1:1. Dwie kolejne gry wygrała drużyna z Miechowic i tylko jeden punkt dzielił ja od końcowego sukcesu. Nasi zawodnicy stanęli jednak na wysokości zadania wygrywając dwa kolejne pojedynki doprowadzając do remisu 3:3. Ostatnie spotkanie decydowało o ostatecznym rozstrzygnięciu całego finału. Po czterech setach był remis 2:2 i o wszystkim decydował piąty set. Nasz Artur Daniel prowadził 7:5, później 9:7 i tylko dwie piłeczki dzieliły go od sukcesu. Niestety, więcej punktów już nie zdobył, natomiast jego rywal uzyskał po rząd cztery punkty zwyciężając w pojedynku 11:9 i cały mecz zakończył się wygraną Miechowic 4:3. Drugie miejsce w tak silnie obsadzonym turnieju jest i tak bardzo dużym sukcesem drużyny tenisowej działdowskiego Dekorglassu.

 Sezon rozgrywkowy 2013/2014

Wielkie wydarzenie sportowe

  Po raz pierwszy w historii działdowskiego sportu miało miejsce wydarzenie o szczególnej randze. Kibice Działdowa podziwiali drużyny grające na najwyższym szczeblu krajowych rozgrywek. Działdowski Dekorglass podejmował w hali sportowej Gimnazjum nr 1 rywali z tego samego województwa, warmińsko-mazurskiego. Było to widowisko sportowe na wysokim poziomie. Klub kibica żywiołowo dopingował naszych zawodników. Także kibice przyjezdni byli słyszalni i skandowali imiona swoich ulubieńców. Jedynie czego zabrakło to …  zwycięstwa działdowian. Tym razem rywal okazał się odrobinę lepszy i wygrał spotkanie 3:2. Dwa pojedynki zakończyły się dopiero po tie braekach, a w nich wszystko mogło się zdarzyć, tym razem szczęście ominęło naszych zawodników. Spotkanie miało międzynarodową obsadę. W zespole gości grali: Hindus, Białorusin i Polak. Nasze barwy reprezentowali: Chińczyk, Czech i Polak. Działdowski mecz był przekazywany na żywo do Internetu, a komentował go znany polski tenisista Leszek Kucharski. W działdowskiej drużynie wystąpił po raz pierwszy zawodnik z Czech Jiri Vrablik i z miejsca stał się ulubieńcem publiczności. W swojej grze  pokazał tenis na najwyższym poziomie, wygrał dwa pojedynki, dzięki czemu nasz zespół zdobył cenny jeden punkt w superlidze. W całym sezonie Dekorglass odniósł 7 zwycięstw i doznał 10 porażek, plasując się ostatecznie na 5. miejscu w tabeli rozgrywek.

  Tabela superligi po sezonie zasadniczym

 1. Bogoria Grodzisk Mazowiecki 40 pkt.
 2. Kolping Jarosław 40 pkt.
 3. Olimpia-Unia Grudziądz 34 pkt.
 4. Polonia Bytom 31 pkt.
 5. DEKORGLASS Działdowo 28 pkt.
 6. AZS Politechnika Rzeszów 25 pkt.
 7. Morliny Ostróda 19 pkt.
 8. Palmiarnia Zielona Góra 12 pkt.
 9. Pogoń Lębork 11 pkt.
 10. Energa-Manekin Toruń 3 pkt.

Faza play off

Polonia Bytom – Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3 i 1:3

Olimpia-Unia Grudziądz – Kolping Jarosław 3:1, 1:3 i 3:0

Finał

Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Olimpia-Unia Grudziądz 3:1 i 3:1

Sezon 2014/2015

  Od zwycięstwa rozpoczęli nowe rozgrywki zawodnicy działdowskiego Dekorglassu. W wyjazdowym spotkaniu pokonali beniaminka z Bydgoszczy 3:1. Debiut w działdowskiej drużynie zaliczył Patryk Chojnowski. Zainteresowanie meczem było ogromne, a hala w Bydgoszczy była wypełniona do ostatniego miejsca. Dla drużyny z Bydgoszczy był to wyjątkowy mecz, albowiem drużyna Zooleszcza Gwiazdy debiutowała w rozgrywkach na najwyższym szczeblu w naszym kraju. Dla naszego zespołu był to również ważny pojedynek, ze względu na debiut w Dekorglassie Patryka Chojnowskiego, mistrza olimpijskiego i świata osób niepełnosprawnych. To właśnie nowy zawodnik działdowskiej drużyny rozpoczął mecz w Bydgoszczy. Rywalem Patryka Chojnowskiego był urodzony w Rumunii, a reprezentujący barwy Włoch Mihai Bobocica. Rywalizacja przy stole była bardzo zacięta, jednak górą z niej wyszedł zawodnik gospodarzy. Nasz debiutant przegrał 2:3.  Do drugiego pojedynku wyszedł najskuteczniejszy zawodnik naszej drużyny  poprzedniego sezonu Jiri Vrablik. Zmierzył się z Włochem Leonardo Muttim. Podobnie jak w poprzednim pojedynku walka była bardzo zacięta i wyrównana. Na szczęście dla działdowian ostatnie słowo należało do niezawodnego Vrablika i kibice z Działdowa, którzy przyjechali na ten mecz do Bydgoszczy, mogli cieszyć się jego zwycięstwem 3:2. W następnym pojedynku Wenliang Xu pokonała Alana Wosia 3:1. Zwycięstwo w meczu przypieczętował Jiri Vrablik. Włoch Mihai Bobocica jedynie w pierwszym secie minimalnie wygrał z Vrablikiem, ale trzy następne były już dziełem naszego tenisisty.

  – Wspaniały mecz ze wspaniałą oprawą i co najważniejsze z trzema punktami dla Dekorglassu. Jestem zadowolony z całej drużyny, bo wiem, że mam trójkę zawodników, którzy mogą wygrać w superlidze z każdym. Jiri Vrablik zdobywając dwa punkty potwierdził wysoki poziom, mimo, że przegrywał w piątym secie z Muttim  4:7, potrafił wyjść z opresji i wygrać trudną partię. Naszym celem jest w tym sezonie medal i będziemy do niego dążyć małymi kroczkami – powiedział po zakończonym meczu trener działdowian Piotr Kołaciński. W pierwszej części sezonu Dekorglass wygrał 8 spotkań i doznał 3 porażek. W drugiej części sezonu zespoły podzielone były w tabeli i zespoły z górnej część grały o mistrzostwo Polski, natomiast drużyny z dolnej części tabeli walczyły o utrzymanie w superlidze. W drugiej części rozgrywek Dekorglass wygrał trzy spotkania i poniósł dwie porazki.

  Od zwycięstwa rozpoczęli nowe rozgrywki zawodnicy działdowskiego Dekorglassu. W wyjazdowym spotkaniu pokonali beniaminka z Bydgoszczy 3:1. Debiut w działdowskiej drużynie zaliczył Patryk Chojnowski. Zainteresowanie meczem było ogromne, a hala w Bydgoszczy była wypełniona do ostatniego miejsca. Dla drużyny z Bydgoszczy był to wyjątkowy mecz, albowiem drużyna Zooleszcza Gwiazdy debiutowała w rozgrywkach na najwyższym szczeblu w naszym kraju. Dla naszego zespołu był to również ważny pojedynek, ze względu na debiut w Dekorglassie Patryka Chojnowskiego, mistrza olimpijskiego i świata osób niepełnosprawnych. To właśnie nowy zawodnik działdowskiej drużyny rozpoczął mecz w Bydgoszczy. Rywalem Patryka Chojnowskiego był urodzony w Rumunii, a reprezentujący barwy Włoch Mihai Bobocica. Rywalizacja przy stole była bardzo zacięta, jednak górą z niej wyszedł zawodnik gospodarzy. Nasz debiutant przegrał 2:3.  Do drugiego pojedynku wyszedł najskuteczniejszy zawodnik naszej drużyny  poprzedniego sezonu Jiri Vrablik. Zmierzył się z Włochem Leonardo Muttim. Podobnie jak w poprzednim pojedynku walka była bardzo zacięta i wyrównana. Na szczęście dla działdowian ostatnie słowo należało do niezawodnego Vrablika i kibice z Działdowa, którzy przyjechali na ten mecz do Bydgoszczy, mogli cieszyć się jego zwycięstwem 3:2. W następnym pojedynku Wenliang Xu pokonała Alana Wosia 3:1. Zwycięstwo w meczu przypieczętował Jiri Vrablik. Włoch Mihai Bobocica jedynie w pierwszym secie minimalnie wygrał z Vrablikiem, ale trzy następne były już dziełem naszego tenisisty.

  – Wspaniały mecz ze wspaniałą oprawą i co najważniejsze z trzema punktami dla Dekorglassu. Jestem zadowolony z całej drużyny, bo wiem, że mam trójkę zawodników, którzy mogą wygrać w superlidze z każdym. Jiri Vrablik zdobywając dwa punkty potwierdził wysoki poziom, mimo, że przegrywał w piątym secie z Muttim  4:7, potrafił wyjść z opresji i wygrać trudną partię. Naszym celem jest w tym sezonie medal i będziemy do niego dążyć małymi kroczkami – powiedział po zakończonym meczu trener działdowian Piotr Kołaciński.

  Od zwycięstwa rozpoczęli nowe rozgrywki zawodnicy działdowskiego Dekorglassu. W wyjazdowym spotkaniu pokonali beniaminka z Bydgoszczy 3:1. Debiut w działdowskiej drużynie zaliczył Patryk Chojnowski. Zainteresowanie meczem było ogromne, a hala w Bydgoszczy była wypełniona do ostatniego miejsca. Dla drużyny z Bydgoszczy był to wyjątkowy mecz, albowiem drużyna Zooleszcza Gwiazdy debiutowała w rozgrywkach na najwyższym szczeblu w naszym kraju. Dla naszego zespołu był to również ważny pojedynek, ze względu na debiut w Dekorglassie Patryka Chojnowskiego, mistrza olimpijskiego i świata osób niepełnosprawnych. To właśnie nowy zawodnik działdowskiej drużyny rozpoczął mecz w Bydgoszczy. Rywalem Patryka Chojnowskiego był urodzony w Rumunii, a reprezentujący barwy Włoch Mihai Bobocica. Rywalizacja przy stole była bardzo zacięta, jednak górą z niej wyszedł zawodnik gospodarzy. Nasz debiutant przegrał 2:3.  Do drugiego pojedynku wyszedł najskuteczniejszy zawodnik naszej drużyny  poprzedniego sezonu Jiri Vrablik. Zmierzył się z Włochem Leonardo Muttim. Podobnie jak w poprzednim pojedynku walka była bardzo zacięta i wyrównana. Na szczęście dla działdowian ostatnie słowo należało do niezawodnego Vrablika i kibice z Działdowa, którzy przyjechali na ten mecz do Bydgoszczy, mogli cieszyć się jego zwycięstwem 3:2. W następnym pojedynku Wenliang Xu pokonała Alana Wosia 3:1. Zwycięstwo w meczu przypieczętował Jiri Vrablik. Włoch Mihai Bobocica jedynie w pierwszym secie minimalnie wygrał z Vrablikiem, ale trzy następne były już dziełem naszego tenisisty.

  – Wspaniały mecz ze wspaniałą oprawą i co najważniejsze z trzema punktami dla Dekorglassu. Jestem zadowolony z całej drużyny, bo wiem, że mam trójkę zawodników, którzy mogą wygrać w superlidze z każdym. Jiri Vrablik zdobywając dwa punkty potwierdził wysoki poziom, mimo, że przegrywał w piątym secie z Muttim  4:7, potrafił wyjść z opresji i wygrać trudną partię. Naszym celem jest w tym sezonie medal i będziemy do niego dążyć małymi kroczkami – powiedział po zakończonym meczu trener działdowian Piotr Kołaciński.

Tabela po rozgrywkach sezonu 2014/2015

 1. Olimpia-Unia Grudziądz 43 pkt.
 2. Bogoria Grodzisk Mazowiecki 35 pkt.
 3. Kolping Jarosław 30 pkt.
 4. DEKORGLASS 27 pkt.
 5. Polonia Bytom 26 pkt.
 6. Morliny Ostróda 21 pkt.

————————————————————-

 1. Energa-Manekin Toruń 29 pkt.
 2. Gwiazda Bydgoszcz 24 pkt.
 3. Palmiarnia Zielona Góra 19 pkt.
 4. AZS Politechnika Rzeszów 17 pkt.
 5. Pogoń Lębork 9 pkt.
 6. Dojlidy Białystok 8 pkt.

  W rozgrywkach fazy play off  drużyna Dekorglassu trafiła na lidera rozgrywek Olimpię-Unię Grudziądz. Tym razem lepsi w obydwu meczach byli tenisiści z Grudziądza, pokonując nasz zespół po 3:0. To dało naszej drużynie medal brązowy. W finale mistrzostw Polski spotkały się Bogoria Grodziska Mazowiecki i Olimpia-Unia Grudziądz. Do wyłonienia zespołu mistrzowskiego potrzebne były aż trzy spotkania. Ostatecznie mistrzem kraju została Olimpia-Unia Grudziądz.

Sezon 2015/2016

  Na początek nasza drużyna działdowskiego Dekorglassu zanotowała wpadkę. Zdecydowanym faworytem byli działdowianie, ale musieli przełknąć gorycz porażki. Do Zielonej Góry pojechała czwórka: Wenliang Xu, Jiri Vrablik, Patryk Chojnowski i nowy zawodnik Tang Peng. Ten pierwszy nie wystąpił w meczu, albowiem w spotkaniu może grać tylko jeden zawodnik spoza Unii Europejskiej, a w meczu wystąpił ten czwarty, czyli reprezentant Hongkongu Tang Peng. Właśnie on uratował honor naszego zespołu, wygrywając dwa pojedynki, co dało jeden punkt naszemu zespołowi. O ile do porażek raczej przyzwyczaił nas Patryk Chojnowski, to dwie porażki Jiriego Vrablika były wielkim zaskoczeniem. Trudno przypomnieć sobie, aby Vrablik nie zdołał zainkasować choćby jednego punku, kiedy rozgrywał dwie partie w meczu. Stare porzekadło mówi „pierwsze śliwki robaczywi”, oby to się to sprawdziło w przypadku naszych występów w tegorocznych rozgrywkach superligi. To był dobry sezon dla naszej drużyny. W całych rozgrywkach Dekorglass wygrał 17 spotkań i zanotował 5 porażek, co dało zespołowi drugie miejsce w tabeli. W meczach fazy play off  Dekorglass grał z Kolpingiem Jarosław. W meczu w Jarosławiu wygrał Dekorglass 3:1, w rewanżu w Działdowie lepszy był także Dekorglass wygrywając 3:0. W finale mistrzostw Polski rywalem naszej drużyny była Olimpia-Unia Grudziądz. Wygrali tenisiści z Grudziądza, a Dekorglass zdobył medal srebrny.

Olimpia-Unia Grudziądz – Dekorglass Działdowo 3:1

Wang Yang – Tang Peng 3:1 (13:11, 14:16, 12:10, 11:9)

Kaii Yoshida – Patryk Chojnowski 3:0 (11:8, 14:12, 12:10)

Patryk Zatówka – Jiri Vrablik 2:3 (8:11, 12:14, 11:6, 11:9, 12:14)

Kaii Yoshida – Tang Peng 3:0 (11:6, 13:11, 12:10)

Sezon rozgrywkowy 2017-2018

  W sezonie zasadniczym drużyna Dekorglassu rozegrała 22 mecze. W pierwszej rundzie nasz zespół wygrał 9 spotkań i doznał 2 porażek. W rundzie rewanżowej było nieco gorzej, siedem wygranych i dwa przegrane mecze. W całym sezonie zespół odniósł 16 zwycięstw i  przegrał 6 spotkań. Mecze wygrane: z AZS Rzeszów 3:1, Polonia Bytom 3:1 i 3:0, Palmiarnia Zielona Góra 3:0, Morlinami Ostróda 3:1i 3:2, Dojlidami Białystok 3:2 i 3:1, Gwiazdą Bydgoszcz 3:0 i 3:0, AZS Gdańsk 3:0 i 3:1, Bogorią Grodzisk Mazowiecki 3:0 i 3:1, Wartą Kostrzyn 3:0, Spójnią Warszawa 3:0. Spotkania przegrane: z Kolpingiem Jarosław 1:3, Spójnią Warszawa 1:3, AZS Rzeszów 2:3, Palmiarnia Zielona Góra 1:3, Kolpingiem Jarosław 0:3, Wartą Kostrzyn 0:3. W fazie play off  Dekorglass spotkał się z Bogorią. W pierwszym meczu w Grodzisku wygrał Dekorglass 3:1, natomiast w meczu rewanżowym w Działdowie wygrała Bogoria 3:0 i ten zespół awansował do finału mistrzostw Polski.

 Tabela po rozgrywkach zasadniczych

 1. Kolping Jarosław 52 pkt.
 2. DEKORGLASS 47 pkt.
 3. Bogoria Grodzisk Maz. 40 pkt.
 4. AZS Rzeszów 39 pkt.
 5. AZS Gdańsk 32 pkt.
 6. Polonia Bytom 32 pkt.
 7. Palmiarnia Zielona Góra 29 pkt.
 8. Gwiazda Bydgoszcz 29 pkt.
 9. Morliny Ostróda 29 pkt.
 10. Spójnia Warszawa 28 pkt.
 11. Dojlidy Białystok 20 pkt.
 12. Warta Kostrzyn 19 pkt.

  Drużyna Dekorglassu występowała także w tym sezonie rozgrywkowym w Lidze Mistrzów. W swojej grupie zajęła trzecie miejsce i to pozwoliło grać w rozgrywkach Pucharu ETTU. W Lidze Mistrzów nasza drużyna przegrała z Roskilde Bordtennis (Dania) 2:3 i 1:3, Borussią Düsseldorf (Niemcy) 2:3 i 1:3, zwyciężyła Hennebont (Francja) 3:2 i 3:1. W rozgrywkach Pucharu ETTU nasz zespół spisał się znakomicie. Najpierw pokonał Nino Praga (Czechy) 3:1i 3:0.

  W półfinale nasza drużyna najpierw przegrał z Vailante Sports Angers (Francja) 2:3, a w rewanżu wygrała 3:1 i awansowała do finału tych rozgrywek.

  W pierwszym meczu finałowym Dekorglass wygrał we Francji z Chartres 3:1, a w meczu rewanżowym w Działdowie pokonał rywali także 3:1. Zdobycie Pucharu ETTU było największym sukcesem sportowym działdowskiej drużyny w dotychczasowej historii. Warto także dodać, że Klub Sportowy Dekorglass został uhonorowany najważniejszym wyróżnieniem Działdowa, otrzymał statuetkę Katarzynki, patronki miasta Działdowa za promocje miasta poprzez sport. W sezonie 2017-2018 barw Dekorglassu bronili: Zhang Chao, Wang Yang, Paweł Fertikowski, Kenta Matsudaira, Jiri Vrablik, Chun Ting Wong, Wenliang Xu, trener drużyny Piotr Kołaciński. W plebiscycie na najlepszych sportowców Działdowa za rok 2017 zwyciężył Jiri Vrablik przed Chun Ting Wongiem.

Sezon rozgrywkowy 2018-2019

Drużyna Dekorglassu rozegrała w sezonie zasadniczym 22 spotkania, wygrywając 17 meczów i ponosząc 5 porażek. W meczach fazy play off drużyna Działdowa wygrała dwukrotnie z AZS Gdańsk 3:0 i 3:1. W meczu finałowym z Bogorią Grodzisk Mazowiecki rozegranym w Gdańsku, Dekorglass uległ rywalom 0:3 i wywalczył tytuł wicemistrza kraju. W zespole występowało w trakcie sezonu 7 zawodników. Wang Yang (Słowacja) wygrał 20 pojedynków (wraz z meczami fazy play off i finałem) i doznał 11 porażek, Shang Kun (Chiny) wygrał 17 pojedynków i przegrał 1 (w finale), Jiri Vrablik wygrał 8 spotkań i tyle samo przegrał, Paweł Fertikowski wygrał 8 pojedynków  i przegrał 7, Taku Takakiwa (Japonia) wygrał 6 pojedynków i nie poniósł porażki, Wong Chun Ting (Hongkong) wygrał 2 spotkanie i przegrał 1 walkę, Wenliang Xu wygrał 1 pojedynek i przegrał 2. W żadnym meczu nie wystąpili zgłoszeni do rozgrywek: Kamil Kurowski i Kenta Matsudaira.

Tabela po sezonie zasadniczym 2018/19

 1. Bogoria Grodzisk Mazowiecki 55
 2. Unia-AZS Gdańsk 50
 3. Dekorglass Działdowo 48
 4. Kolping Jarosław 48
 5. Polonia Bytom 40
 6. Dojlidy Białystok 34
 7. AZS Rzeszów 34
 8. Gwiazda Bydgoszcz 29
 9. Energa Toruń 23
 10. Olimpia-Unia Grudziądz 18
 11. Morliny Ostróda 11
 12. Palmiarnia Zielona Góra 6

Oprócz rozgrywek krajowych Dekorglass występował także w rozgrywkach europejskich. Najpierw nasz zespół grał w grupie Ligi Mistrzów rywalizując z zespołami: Walter Wels (Austria), Stella Sport La Romagne (Francja i UMMC Jakaterinburg (Rosja). W walka ch grupowych nasza drużyna zajęła trzecie miejsce (za UMMC i Walter West) i odpadła z rywalizacji Ligi Mistrzów. W dalszym etapie Dekorglass rozgrywał mecze w rozgrywkach Pucharu ETTU. Pierwszym rywalem był belgijski zespół Sokah Hoboken i nasza druzyna wyszła z tej potyczki zwycięsko. W dwumeczu półfinałowym naszym rywalem był silny zespół niemiecki FC Saarbrucken. W pierwszym meczu w Niemczech wygrał Dekorglass 3:2, ale w rewanżu w Działdowie lepsi byli Niemcy, którzy wygrali 3:2. Bilans małych punktów był korzystniejszy dla Niemców i to oni awansowali do finału Pucharu ETTU.

Sezon rozgrywkowy 2019 – 2020

   To był zupełnie inny sezon jak dotychczasowe. Rywalizacja trwała w najlepsze, aż tu nagle przyszedł niespodziewanie wirus covid 19 i rozpoczęła się pandemia. Rozgrywki prowadzone były na zasadzie częstych turbulencji. Nie wiadomo było, co nastąpi za chwilę, niczego nie można było przewidzieć. Wreszcie po 20 rozegranych kolejkach sezonu zasadniczego organizator rozgrywek podjął decyzję o zakończeniu sezonu. Dwie kolejki sezonu zasadniczego nie zostały rozegrane, a do fazy play off także już nie doszło. Liderem rozgrywek w momencie przedwczesnego zakończenia była drużyna Kolpinga Jarosław i tej drużynie przyznano tytuł mistrza Polski. Na drugim miejscu znajdowała się drużyna Bogorii Grodzisk Mazowiecki i jej przyznano tytuł wicemistrza kraju. Dekorglass plasował się na trzeciej pozycji i nasza drużyna zdobyła brązowe medale. Trudno powiedzieć jakby było, gdyby rozgrywki zostały dokończone, ale pandemia to siła wyższa i tak to się zakończyło w sezonie 2019-2020.

Wyniki Dekorglassu:

Dekorglass – Warta Kostrzyn 3:0 i 3:0

Bogoria – Dekorglass 2:3 i 3:1

Pogoń – Dekorglass 1:3 i 0:3

Dekorglass – Kolping 3:1 i 0:3

AZS Gdańsk – Dekorglass 1:3 i 1:3

Dekorglass – Polonia 3:1 i 2:3

Dojlidy – Dekorglass 0:3 i 3:1

Dekorglass – AZS Rzeszów 1:3 i 3:1

Gwiazda – Dekorglass 1:3 i 3:1

Dekorglass – Energa 3:1 i bez rewanżu

O-U Grudziądz – Dekorglass 0:3 i bez rewanżu

W sumie na 20 rozegranych spotkań Dekorglass wygrał 14 meczów i doznał 6 porażek.

W rankingu indywidualnym wygrał Kou Lei z drużyny Jarosławia, odnosząc 24 zwycięstwa i przegrywając 2 pojedynki. Patryk Chojnowski z AZS Gdańsk wygrał 23 pojedynki i przegrał 9. Na 3. miejscu uplasował się Wang Yang z Dekorglassu, który odniósł 21 zwycięstw i przegrał 7 spotkań.

Pozostali zawodnicy Dekorglassu zajęli miejsca:

 1. Wei Shihao 10 zwycięstw i 3 porażki
 2. Jiri Vrablik 9 zwycięstw i 7 porażek
 3. Taku Takakiwa 3 zwycięstwa i 3 porażki
 4. Paweł Fertikowski 3 zwycięstwa i 4 porażki
 5. Wenliang Xu 1 zwycięstwo i 1 porażka
 6. Kamil Kurowski 0 zwycięstw i 2 porażki

Łącznie sklasyfikowanych zostało 66 zawodników.

Końcowa tabela

 1. Kolping Jarosław 52 pkt.
 2. Bogoria Grodzisk Mazowiecki 47 pkt.
 3. Dekorglass Działdowo 42 pkt.
 4. Dojlidy Białystok 34 pkt.
 5. Polonia Bytom 33 pkt.
 6. Energa Toruń 33 pkt.
 7. Gwiazda Bydgoszcz 32 pkt.
 8. AZS Rzeszów 27 pkt.
 9. AZS Gdańsk 25 pkt.
 10. Olimpia-Unia Grudziądz 17 pkt.
 11. Pogoń Lębork 13 pkt.
 12. Warta Kostrzyn 5 pkt.

Komentarze są wyłączone.