Dekorglass zna swoich rywali

Dekorglass-Logo-male   Polski Związek Tenisa Stołowego opublikował wykaz zespołów, które w najbliższym sezonie (2014/15) występować będą w superlidze tenisa stołowego. Przypominamy, że w poprzednich rozgrywkach działdowski Dekorglass zajął ostatecznie wysoką 5. pozycję. Po wzmocnieniu zespołu przez Patryka Chojnowskiego apetyty działdowskich kibiców wyraĹşnie wzrosły, ale trzeba także podkreślić, że inne drużyny także dokonały poważnych wzmocnień. Ciekawostką może być fakt zgłoszenia do rozgrywek w zespole Zielonej Góry znanego i znakomitego przed laty tenisisty szwedzkiego, wielokrotnego mistrza świata i Europy Joergena Perssona. Olimpia-Unia Grudziądz dokonała poważnego przemeblowania swojego zespołu. Do Dekorglassu odszedł Patryk Chojnowski, ale przybyli nowi zawodnicy: Japończyk Kaii Yoshida, Słowak azjatyckiego pochodzenia Yang Wang, Chińczyk Pan Deng oraz Bartosz Such, grający poprzednio w Pogoni Lębork. W zespole AZS Rzeszów występować będzie Mateusz Gołębiowski (poprzednio Palmiarnia Zielona Góra) oraz Amalraj Anthony (poprzednio Morliny Ostróda). Na zmiany w swoich składach nie zdecydowały się drużyny z Ostródy, Jarosławia, Bytomia i Grodziska Mazowieckiego. W nadchodzących rozgrywkach superligi grać będzie 12 zespołów: Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Olimpia-Unia Grudziądz, Kolping Jarosław, Polonie Bytom, Dekorglass Działdowo, AZS Rzeszów, Morliny Ostróda, Palmiarnia Zielona Góra, Pogoń Lębork, Energa Toruń, Gwiazda  Bydgoszcz, Dojlidy Białystok. Pierwsza kolejka spotkań przewidziana jest na wtorek, 7 paĹşdziernika.

(Ĺąródło: Tygodnik Działdowski)