Historyczna chwila.

Dekorglass-Logo-male  Już tylko dni dzielą nas od historycznego wydarzenia w działdowskim sporcie. Kibice i sympatycy tenisa stołowego w naszym mieście odliczają godziny do tego sportowego święta. We wtorek 3 września w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Działdowie przy ul. Jagiełły 33 o godzinie 19:00 rozpocznie się pierwszy mecz w ramach rozgrywek superligi. Na inaugurację los wyznaczył naszym tenisistom trudnego rywala, Condohotels Morliny Ostróda. Nasi najbliżsi przeciwnicy są ograni w bojach w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju, od wielu sezonów walczą z najlepszymi zespołami. Sami mają także bardzo silną ekipę. W poprzednich rozgrywkach zespół ten uplasował się na 5. miejscu.  Tegoroczne aspiracje ostródzian są zapewne jeszcze wyższe. Nasza drużyna też chyba nie będzie należała do słabeuszy. W porównaniu do poprzedniego sezonu zaszły w zespole zmiany kadrowe. Drużynę opuścili: Artur Daniel i Tomasz Sposób. Ten pierwszy grać będzie w Spójni Warszawa, natomiast Tomek bronić będzie barw drużyny z Białegostoku – Dojlidy. Ĺ»yczymy naszym, już byłym zawodnikom, dużo sukcesów w nowych klubach.

Nasz aktualny skład zespołu: Jiri Vrablik, Wenliang Xu, Szymon Malicki i Piotr Kołaciński. Te nazwiska znane są w światku tenisowym. Taki skład gwarantuje tenis na wysokim poziomie i spore emocje w każdym spotkaniu. Zawodnicy liczą na sportowy doping i zapraszają na inauguracyjne spotkanie. Wstęp na każdy mecz wolny, tak jak to bywało do tej pory. W trakcie każdego meczu wśród kibiców losowane będą atrakcyjne upominki.