Jiri Vrablik wygrywa turniej w Niemczech.

20131028_1020Nasz znakomity zawodnik Jiri Vrablik grał po raz kolejny w turnieju tenisowym w ramach chellenger series, który rozgrywany jest w miejscowości Ochsenhausen w Niemczech. Wśród ośmiu grających zawodników było dwóch naszych tenisistów: Wenliang Xu i Jiri Vrablik. Pierwszy z nich wygrał tylko jeden pojedynek i ostatecznie w tym turnieju zajął ostatnie ósme miejsce. Zdecydowanie lepiej wypadł nasz drugi zawodnik. Jiri Vrablik w eliminacjach wygrał 6 pojedynków i przegrał tylko raz ze swoim kolegą z reprezentacji Czech Tomasem Konecnym. W spotkaniu finałowym po raz drugi w tym turnieju Vrablik musiał walczyć z Polakiem Jakubem Dyjasem. Zarówno w spotkaniu eliminacyjnym jak i finałowym nasz zawodnik w jednakowym stosunku wygrał z nim po 3:2. Aktualnie nasz zawodnik plasuje się na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej. W styczniu 2015 roku ósemka najlepszych tenisistów spotka się w finale cyklu chellenger series.

(Ĺąródło: Tygodnik Działdowski)